Category: МУЗИКА

Замина James Ingram

Вчера на 66-годишна возраст почина R&B пејачот James Ingram. Засега нема податоци за причината...

Loading

ФАКТИ

Најкратката војна во светот траела само 38 минути. Станува збор за војната меѓу Занзибар и Велика Британија која избувна во 27 август 1896 година.

Нов трејлер

Нов трејлер

Нов спот

error: Содржината е заштитена!