И оваа сезона во американската НБА лига ќе биде исклучително интересно. Со оглед на конкуренцијата и набиените страсти на терените, може да очекуваме многу интересни дуели и натпревари. Но, она што се случуваше и низ минатите сезони кога тимовите беа израмнети во квалитетот и очекувањата, почна да се повторува и оваа сезона – тепачките на теренот.

Годинава дебито на LeBron James во LA Lakers беше ставено во втор план поради тепачката меѓу Rajon Rondo и Chris Paul.

Сепак, ова е само еден момент меѓу најлошите тепачки кои низ историјата се случиле на НБА терените.

Еве мало потсетување на дел од нив: