„Симпсонови“ по 27 години му удрија „клоца“ на композиторот

„Симпсонови“ по 27 години му удрија „клоца“ на композиторот

Композиторот Алф Клаусoн кој цели 27 години пишува музиката за серијата „Симпсонови“ од вчера е без работа. Носителот на „Еми“ во изјава за американските магазини потврдил дека продуцентот Ричард Сакај го известил дека сега му е потребна „поразлична музика“ за...
ТОП 10 – најочекувани филмови оваа есен

ТОП 10 – најочекувани филмови оваа есен

Есента традиционално најмногу ветува кога се во прашање новите филмски проекции. Холивудски блокбастери и потенцијални кандидати за “Оскар”, оваа есен ќе се обидат да ја освојат публиката, но кој ќе успее во тоа, ќе покажат бројките. Во продолжение ви...
Марк Волберг е најдобро платен актер во 2017-та

Марк Волберг е најдобро платен актер во 2017-та

И оваа година на листата на американското списание„ Forbes“ за најдобро платените актери во Холивуд и Боливуд има огромна разлика во платите меѓу мажите и жените, па дури и меѓу оние елитните. Според заедничката листата на најдобро платените актери и актерки, едвај на...
И оскаровецот „Однесено со виорот“ стана политички некоректен!

И оскаровецот „Однесено со виорот“ стана политички некоректен!

Легендарниот оскаровец „Однесено со виорот“ најде на отпор за прикажување во американската држава Мемфис порадии „политичка некоректност“. Како што објавија американските магазини, дистрибутерите на филмот се решиле да го повлечат од прикажување во кино-салите во...
„Мулан“ ќе се снима на Нов Зеланд, Австралија и во Кина

„Мулан“ ќе се снима на Нов Зеланд, Австралија и во Кина

Снимањето на филмска верзија на долгометражниот цртан филм „Мулан“ ќе започне на самиот почеток на 2018 година, објавија продуцентите на филмот. „Мулан“ ќе се базира на истоимениот цртан филм на Walt Disney, а продуцентите и режисерот веќе ги одредија и локациите и...
Стигна трејлерот за четвртата сезона на „Black Mirror“

Стигна трејлерот за четвртата сезона на „Black Mirror“

По првите две сезони на британската SF-хорор серија „Black Mirror“ кои се емитуваа на британскиот Channel 4 и трета сезона која се пресели на Netflix, фановите со нетрпение го очекуваат новото продолжение. Netflix при трансферот на „Black Mirror“ на нивната мрежа...
И Орландо Блум се договори да снима тв-серија

И Орландо Блум се договори да снима тв-серија

Орландо Блум склучи договор со Amazon и наскоро ќе го видиме во неговата прва телевизиска серија. Познатиот холивудски актер, се реши да ја прифати понудата на популарната интернет компанија за да се појави во носечката улога на новата серија „Carnival Row“. Орландо...
Шведски бестселер добива холивудска екранизација

Шведски бестселер добива холивудска екранизација

Еден од најпопуларните романи во последните 5 години, „Стогодишник кој се спушти низ прозор и исчезна“ на авторот Јонас Јонасон, наскоро ќе биде екранизиран. Will Ferrell објави дека ќе се појави во улога на продуцент на филмот со работен наслов „The 100 Year-Old...
Страница 3 од 61« Прва...234...