Сваровски Дарт Вејдер

Сваровски Дарт Вејдер

Во пресрет на новото издание на една од најпопуларните филмски франшизи „Војна на ѕвездите“, компанијата за производство на накит „ Swarovski“ одлучи да ги изненади големите фанови на филмот со лансирање на ексклузивна фигура на Дарт Вејдер, украсена со 29.000...
Актерот од „Маверик“ ќе ги открие педофилите во Холивуд

Актерот од „Маверик“ ќе ги открие педофилите во Холивуд

Актерот Кори Фелдман вети дека ќе обелодени група педофили чии членови ги заземаат највисоките позиции во холивудската филмска индустрија, но за возврат бара сума од 10 милиони долари. Како што изјави, Кори планира да го стори тоа во игран филм, за чие создавање...
Колку ќе чини епизода од последната сезона на „Game of Thrones“?

Колку ќе чини епизода од последната сезона на „Game of Thrones“?

Фановите на веќе култната тв-серија „Game of Thrones“ со нетрпение ќе ја чекаат последната, осма сезона на серијата во која ќе ја има и разврската на целокупната приказна. Продуцентите веќе се подготвуваат за она што ги чека на снимањето на последните шест епизоди со...
Kevin Spacey во проблеми а остана и без House of Cards

Kevin Spacey во проблеми а остана и без House of Cards

Anthony Rapp е актер кој е познат на Broadway како и во новата серија Star Trek: Discovery во неделата објави дека бил сексуално нападнат од Kevin Spacey. Настанот се случил во 1986-та година кога Rapp имал само 14 години, а Spacey имал 26 години. Според изјавата на...
Morgan Creek го враќаат Ace Ventura

Morgan Creek го враќаат Ace Ventura

Филмското студиото Morgan Creek има намера да ја продолжи приказната за познатиот детектив и спасител на животни, Ace Ventura. Како што објавија неколку магазини, не се работи за снимање на продолжение на филмот, туку за целосно рестартирање на проектот со нови...
„Терминатор“ им се враќа на корените

„Терминатор“ им се враќа на корените

Новиот „Терминатор“ нема да биде толку комплициран како последните изданија. Ова го најави во интервју главниот лик на легендарната филмска франшиза, Арнолд Шварценегер. Креаторите на продолжението на „Терминатор“ во последните две изданија премногу време посветија на...
Започна снимањето на Fantastic Beasts 2

Започна снимањето на Fantastic Beasts 2

Пред помалку од една година се запознавме со Newt Scmander во филмот Fantastic Beasts and Where to Find Them. Успехот на филмот ги натера продуцентите да се сними продолжение. Вчера на официјалните профили на Fantastic Beasts на социјалните мрежи беше објавена...
Енглунд не сака да се враќа во улогата на Фреди Кругер

Енглунд не сака да се враќа во улогата на Фреди Кругер

Популарниот холивудски актер Роберт Енглунд нема намера да се враќа во улогата на легендарниот негативец Фреди Кругер. Како што изјавил самиот во интервју за „EW“, се чувствува стар за такви проекти. „Јас сум веќе стар за уште еднаш да станам Фреди. Ако може да...
Страница 3 од 38« Прва...234...