ПЕТА бара „Нинџа Желките“ да станат вегани

ПЕТА бара „Нинџа Желките“ да станат вегани

Претставниците на организацијата ПЕТА ги повикаа креаторите на популарните „Нинџа желки“ да се откажат од својата омилена пица и да ја заменат со веганска алтернатива. Заштитниците на правата на животните веруваат дека Леонардо, Рафаело, Донатело и Микеланџело, кои...
Мел Гибсон прави продолжение на „The Passion of the Christ“

Мел Гибсон прави продолжение на „The Passion of the Christ“

Носителот на главната улога во филмот „The Passion of the Christ“ од 2004 година, Jim Caviezel  потврди дека е во подготовка да се врати на филмското платно и повторно да го игра ликот на Исус Христос во ново продолжение на филмот кој го напиша и режираше самиот Мел...
Почнува снимањето на „House of Cards“ без Кевин Спејси

Почнува снимањето на „House of Cards“ без Кевин Спејси

„Netflix“ го најави почетокот на снимањето на новата сезона на серијата „House of Cards“ во ерата без Кевин Спејси. Откако се појави секс-скандалот со актерот, продуцентите на компанијата која стои зад серијата најпрвин објавија дека истата ќе престане да се снима, но...
Клинт Иствуд по пет години прави кам-бек на филмското платно

Клинт Иствуд по пет години прави кам-бек на филмското платно

Клинт Иствуд се враќа од пензија за да ја одигра улогата на еден ветеран од Втората светска војна (Лео Шарп), кој на 90 години е уапсен за шверц на голема количина кокаин. Тоа е следниот проект кој режисерот планира да го режира, продуцира и одигра, вос оработа со...
Спилберг догодина ќе го снима Индијана Џонс 5

Спилберг догодина ќе го снима Индијана Џонс 5

Петтиот филм за Индијана Џонс ќе биде следниот режисерски проект на Стивен Спилберг. Како што објави „Hollywood Reporter“, режисерот планира да започне со снимање на новото продолжение на филмската авантура во 2019 година, а премиерата во филмот ќе биде кон средината...
„Big Little LIes“ во втора сезона со Мерил Стрип

„Big Little LIes“ во втора сезона со Мерил Стрип

Една од најпопуларните тв-серии во изминативе две години, „Big Little Lies“ добива извонредно актерско засилување. Како што објави „Hollywood Reporter“, актерската екипа на шоуто е засилена со легендарната Мерил Стрип. Според највите, Стрип ќе ја толкува улогата на...
The shape of water со 13 номинации за Оскар

The shape of water со 13 номинации за Оскар

Американската филмска академија ги објави номинациите за Оскарите, а листата ја предводи “Shape of water” со 13 номинации за најпрестижната филмска награда. 90-то издание ќе биде одржано на 4-ти март 2018-та година во Dolby Theatre во Холивуд, а водител ќе...
Нови фотографии од Fantastic Beasts The crimes of Grindelwald

Нови фотографии од Fantastic Beasts The crimes of Grindelwald

Warner Bros. Pirctures објави нови фотографии од сетот на продолжението на Fantastic Beasts – The crimes of Grindelwald. Премиерата на филмот е дури на 16-ти ноември 2018-та година, режисер е David Yates, а во главните улоги се појавуваат Eddie Redmayne,...
Страница 2 од 27123...