Комичарот Seth Meyers ќе биде домаќин на „Златните глобуси“

Комичарот Seth Meyers ќе биде домаќин на „Златните глобуси“

Seth Meyers е биде годинашниот домаќин на „Златните глобуси“. Престижната филмска манифестација ќе се одржи по 75. пат на 7 јануари, а за Seth ова ќе биде второ слично искуство, откако во 2014 година беше водител на доделувањето на телевизиските награди, Emmy....
Кои се најдобрите комедии за 2017-тата?

Кои се најдобрите комедии за 2017-тата?

Иако годината се уште не е завршена, топ-листите на најдобрите филмски остварувања веќе почнаа да се појавуваат. Интернет магазинот „Esquire“ кој детално ги следи случувањата на филмската сцена, направи избор на 10 најдобри комедии кои досега се појавија во...
Џорџ Клуни се враќа на ТВ во серијата „Catch-22“

Џорџ Клуни се враќа на ТВ во серијата „Catch-22“

Paramount Television и Anonymous Content ја најавија продукцијата на нова телевизиска серија во чија главна улога ќе ја видиме големата холивудска ѕвезда Џорџ Клуни. Според информациите, станува збор за тв-проектот „Catch-22“, кој засега се уште не се знае на која...
Рангирани суперхеројските серии на Marvel

Рангирани суперхеројските серии на Marvel

Во 2013-та година Netflix и Marvel Comics потпишаа договор за изработка на 4 шоуа од универзумот на Marvel. Тој договор дополнително беше и надополнет, па во понеденикот беше емитувано и шестото шоу – The Punisher. Првите рецензии се со мешани оценки. Сепак за...
Bron/Broen се враќа со 4. сезона во јануари

Bron/Broen се враќа со 4. сезона во јануари

Најпопуларната скандинавска серија досега, Bron/Broen (Мостот) се враќа со нова сезона веќе на почетокот на новата година. За љубителите на скандинавските крими-серии веројатно оваа вест ќе биде прифатена со воодушевување, особено поради популарноста на оваа...
Камерон го одбра сценаристот за новиот „Терминатор“

Камерон го одбра сценаристот за новиот „Терминатор“

Филмските студија Paramount и Skydance, заедно со продуцентот Џејмс Камерон, веќе го одбраа новиот сценарист за продолжението на филмската франшиза „Терминатор“. Според информациите објавени денеска, станува збор за Били Реј, човек познат како креатор на сценаријата...
ТВ-проектот „Господар на прстените“ ќе чини 1 милијарда долари!

ТВ-проектот „Господар на прстените“ ќе чини 1 милијарда долари!

Amazon неодамна објави дека наскоро ќе го добиеме и „Господарот на прстените“ во тв-варијанта, па со тоа се отвори и прашањето: колку ќе чини продукцијата на оваа серија, ако се знае колку скап проект беше филмската екранизација на книгите на Толкин. Освен што Amazon...
Нас Камал се враќа во 3. сезона на Blindspot

Нас Камал се враќа во 3. сезона на Blindspot

Archie Panjabi позната како Нас Камал се враќа во третата сезона на популарната криминалистичка серија Blindspot. Последните информации од продуцентот на шоуто, велат дека тајниот агент на NSA кој кратко пред да замине од шоуто имаше афера со еден од главните лукови,...
Страница 1 од 38123...