Македонија сепак на Евросонг 2018

Македонија сепак на Евросонг 2018

Иако пред 10-ина денови беше објавено дека Македонија ќе остане без настап на Евросонг 2018-та, сепак има промена во ситуацијата. Европската радиодифузна унија објави информација дека наместо 42, сепак на Евросонг 2018 ќе настапат 43 држави, а додадена е Македонија на...
MTV Europe ги додели своите музички награди

MTV Europe ги додели своите музички награди

Телевизијата MTV Europe ги додели своите музички награди на најдобрите и најпознатите имиња во забавната индустрија. Доделувањето на наградите се одржа во SSE Arena во Вембли, Лондон. Домаќин на церемонијата беше Rita Ora, а на крајот од церемонијата Shawn Mendes беше...
Eminem со сингл го најави новиот албум

Eminem со сингл го најави новиот албум

Американскиот рапер Eminem ја објави првата песна од неговиот нов албум, која е дует со Beyonce. Во серијата пораки на социјалните мрежи, 45-годишниот рапер објави дека „Walk On Water“ е всушност претходница за неговиот нов албум „Revival“. Засега нема конкретна...
Katy Perry ТОП 10

Katy Perry ТОП 10

Американскиот магазин „EW“ направи рангирање на сите песни кои во својата кариера ги има објавено една од најпопуларните изведувачки, Katy Perry. Таа во својата досегашна кариера има три бр. 1 албуми, девет бр.1 синглови и 13 Grammy номинации. Со оглед што неодамна го...
Најголемите хитови на Sophie Ellis-Bextor со оркестар

Најголемите хитови на Sophie Ellis-Bextor со оркестар

Sophie Ellis-Bextor очигледно доби носталгија за музичката сцена, па најави подготовка на нов албум. Всушност, нема да има комплетно нов материјал, туку албум на кој ќе се најдат нејзините најголеми хитови, преработени со нови аранхмани за оркестар. Пејачката има 11...
Македонија останува без Евросонг?!

Македонија останува без Евросонг?!

Во претходните денови беа објавувани информации дека Македонската радио-телевизија има многу голем долг кон Европската радио-дифузна унија. Без разлика какви биле разговорите помеѓу МРТВ и ЕБУ, вчера беа објавени имињата на државите кои ќе учествуваат на Евросонг...
Колку заработува Adele секој ден?

Колку заработува Adele секој ден?

Во последниве неколку години, фудбалерите се на „тапет“ во јавноста бидејќи заработуваат неверојатни суми за своите фудбалски перформанси. Но, тие не се единствените светски ѕвезди кои дневно заработуваат пари за кои обичниот човек може само да сонува. И кај...
Gipsy Kings доаѓаат во Скопје

Gipsy Kings доаѓаат во Скопје

Синоќа Авалон продукција го најави гостувањето на светската атракција Gipsy Kings. Датумот на концертот е 22-ри декември, локацијата е Спортски центар Борис Трајковски, а настанот е вториот дел од ALL YOU NEED IS LOVE. Бендот ќе ја загрева предновогодишната атмосфера...
Страница 1 од 21123...